Dens Stomatologia - Protetyka Poznań


Dens Stomatologia - Protetyka Poznań

Nazwa Firmy: Dens Stomatologia
NIP
Domena: https://www.densstomatologia.pl/
Telefon 668 010 777
Adres Gwarna 13
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 61-702
Opis:

Protetyka jest działem stomatologii, zajmującym się rekonstrukcją zgryzu w przypadku, gdy pacjent z różnych przyczyn stracił swoje naturalne zęby. Ich brak związany jest nie tylko z wadą estetyczną, ale również problemami trawiennymi, ponieważ w takich sytuacjach bardzo często pokarm nie zostaje właściwie pogryziony. Innymi słowy, nawet brak jednego zęba powinien być możliwie jak najszybciej uzupełniony. Obecnie wyróżnia się uzupełnienia ruchome, takie jak:

  • protezy acetalowe,
  • protezy akrylowe,
  • protezy nylonowe,
  • protezy szkieletowe.

Proteza akrylowa, jak sama nazwa sugeruje, ma płytę wykonaną z akrylu. Szacuje się, że jest to rozwiązanie najtańsze oraz wykorzystywane zazwyczaj w formie protezy tymczasowej.

Inną opcją jest proteza szkieletowa, charakteryzująca się metalową klamrą oraz metalowymi wypustkami, opierającymi się na zębach pacjenta. Ten niewielki element umożliwia właściwą pracę zarówno szczęki, jak i żuchwy. Protetyka w Poznaniu to oferta znajdująca się na stronie gabinetu Dens Stomatologia. Mogą się zgłaszać do niego wszystkie osoby niezależnie od wieku.

Data dodania: 12-08-2019

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opinie o firmie Dens Stomatologia


Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.


Firmy w okolicy

Komputronik Biznes

Poznań

Kancelaria Adwokacka Adwokat Marcin Radel

Poznań

NAWROCKI GROUP Sp. z o.o.

Poznań